TAJEMNICE TECHNIKI JAZDY

Sztuka szybkiej i bezpiecznej jazdy samochodem

TAJEMNIECA KIEROWCÓW WYCZYNOWYCHArek Nowikow

Od wielu lat jestem pasjonatem wyczynowych technik jazdy. Treningi Wyczynowych Technik Jazdy Samochodem prowadzę  według specjalistycznego (autorskiego) programu treningowego. Treningi dopasowane są indywidualnie dla każdego kierowcy w zależności od jego potrzeb, zdolności percepcji, umiejętności, nawyków i predyspozycji.

Program treningowy Centrum Szkolenia Rajdowego, jest opartych na prawach fizyki i logiki, wykorzystywanych przez czołowych zawodników rajdowych i wyścigowych z całego świata, w ich technikach jazdy.

Prawa fizyki są stałe, niezmienne i nie da się ich oszukać, co potwierdzają wszyscy kierowcy wypadający z drogi. Natomiast zrozumienie i umiejętne wykorzystanie praw fizyki, pozwala osiągnąć dużo wyższą granicę bezpieczeństwa, jednak nie osiągalną dla technik jazdy popularnych-amatorskich opartych na przypuszczeniach kierowcy – wynikających z zakodowanych złych nawyków kierowania .

W rajdach i w wyścigach, techniką jazdy opartą w prawach fizyki i logiki posługiwało się zaledwie kilku kierowców na przestrzeni całego światowego motorsportu. Każdy z nich jeździł inną techniką, jednak wszystkie miały takie same podstawy.

Dzięki programowi treningowemu Centrum Szkolenia Rajdowego, masz szansę poznać wyczynowe techniki jazdy i stosować je zarówno w sporcie, jak i w jeździe codziennej. Wykorzystując w ruchu drogowym wyczynowe techniki jazdy, jadąc z prędkościami dopuszczanymi przez BRD, masz 100% gwarancji, że nie spowodujesz żadnego zagrożenia na drodze. Natomiast wszelkie sytuacje niebezpieczne, spowodowane nie z Twojej winy, nie będą dla Ciebie zaskakujące, przez co staną się bardzo łatwe do kontrolowania i w efekcie unikniesz zagrożenia!

Nie musisz od razu być kierowcą rajdowym i brać udział w zawodach, ale możesz jeździć szybko (płynnie) i bezpiecznie, dojeżdżając do wyznaczonego celu, nie powodując żadnego zagrożenia w ruchu. Wystarczy przestrzeganie pewnych zasad. Zdobyta na treningu wiedza, pozwala niejednokrotnie uratować własne życie i życie innych i wyjść cało z różnych opresji na drodze.

W technikach jazdy opartych o prawa fizyki nic nie dzieje się przypadkowo. Wszystko jest zaplanowane i wykonywane z matematyczną dokładnością. Każdy ruch z czegoś wynika. Każdy ruch jest czemuś podporządkowany. Każda akcja rodzi reakcję, a nawet świadomość powstania reakcji powoduje działanie wyprzedzające.

Treningi Wyczynowych Technik Jazdy Samochodem łamią pewne standardy i wyobrażenia o trenowaniu techniki jazdy. Treningi Wyczynowych Technik Jazdy Samochodem, to nie ratowanie z nienaturalnych poślizgów. Treningi Wyczynowych Technik Jazdy Samochodem to wyższa technika w prowadzeniu samochodu – to sztuka prowadzenia samochodu.

Jest to temat trudny. Nie znajdziesz go w żadnych szkółkach jazdy. Odkąd pojawił się na świecie motorsport, tylko kilku kierowców, na przestrzeni całej historii, stosowało techniki jazdy oparte na prawach fizyki i logiki. Odnosili oni spektakularne sukcesy. Cała reszta zawodników była tylko tłem dla najlepszych, pozostając za nimi daleko w tyle, Niektórzy próbując nadrobić braki techniki jazdy odwagą, notorycznie rozbijali samochody.

Program treningowy Centrum Szkolenia Rajdowego w bardzo łatwy sposób pozwoli Ci, poznać właściwe techniki jazdy (nie myl wyczynowych technik jazdy z nauką ratowania w szkółkach BRD). Dzięki nim będziesz mógł jeździć bardzo szybko i bezpiecznie, nadając właściwy rytm jazdy. Mając cały czas samochód pod kontrolą, będziesz mógł poświęcić więcej uwagi na otoczenie drogi.

PAMIĘTAJ!!!

To kierowca prowadzi samochód!!! ( W ruchu drogowym stosujemy się do przepisów BRD)

Jeżeli zdecydujesz się na treningi, to czeka Cię dość długa i żmudna droga. Co prawda podstawy to tylko „trochę” teorii i kilka treningów praktycznych,  jednak największym problemem jest pozbycie się starych nawyków. Treningi całkowicie zmienią Twoją świadomość na temat kierowania samochodem i postrzegania otoczenia zza kierownicy.

Jeżeli wdrożysz nowe informacje jako własną technikę jazdy, to masz zagwarantowany sukces – zarówno w zawodach jak i w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Jeżeli tylko je poznasz i pozostawisz dalej swoje stare nawyki, to co prawda w razie zagrożenia będziesz świadomy co źle zrobiłeś (dlaczego spóźniłeś reakcję), ale będzie już za późno na poprawienie błędu.

Wszystko zależy od Ciebie. Technika jest na całe życie – warto spróbować.

Program treningowy Centrum Szkolenia Rajdowego jest tak skonstruowany, że dostajesz informacje jak na tacy. Krok po kroku. Wystarczy je wdrożyć jako własną technikę jazdy. Podczas treningu poznasz wszystkie elementy składowe wyczynowej techniki jazdy. Na koniec treningu wszystkie razem zostaną połączone w jedną całość. Dopiero wtedy informacje zdobyte na wykładzie teoretycznym będą miały odzwierciedlenie w Twoim nowym sposobie jazdy. Poznanie i wdrożenie wyczynowego sposobu myślenia na temat jazdy samochodem uchroni Cię od błędów i pozwoli przewidzieć co wydarzy się na drodze dając możliwość wcześniejszej reakcji i uniknięcia zagrożenia.

Jeżeli planujesz karierę sportową, zyskasz przewagę nad innymi zawodnikami. Będziesz bardzo szybko i pewnie pokonywać kilometry tras rajdowych, zdobywając upragnione trofea i tytuły

Masz szansę być lepszym kierowcą, może to właśnie Ty, będziesz kolejnym mistrzem.

Zapraszam. Arkadiusz Nowikow